DGC JBC TOUR 2023 na 7 hřištích Libereckého kraje

16.3.2023

Regionální série discgolfových turnajů pro amatéry a pokročilé DGC JBC TOUR proběhne v roce 2023 na 7 discgolfových hřištích v Libereckém kraji. Očekávanou novinkou se stane hřiště Grabštejn, které bude v rámci této série slavnostně otevřeno.

DGC-JBC-TOUR-2023-terminy-turnajuTurnaje celé discgolfové tour budou probíhat v období od března do června 2023 na discgolfových hřištích na Smržovce, na Grabštejně, v Liberci, Příchovicích, Bedřichově, Frýdlantě a v Jablonci. Hřiště v jabloneckém Srnčím dole je poslední zastávkou DGC JBC TOUR a zároveň základnou organizujícího Discgolf Clubu Jablonec, z.s..

“Turnaje chceme dělat tak, aby byly hlavně zábavné a motivující pro začínající hráče. Budeme se snažit, aby i úplní začátečníci získali co nejvíce nových zkušeností z kontaktu s pokročilými zkušenými borci.” vysvětluje Tomáš Nejedlý, ředitel turnajové série a předseda spolku Discgolf Club Jablonec.

Každý z turnajů bude hrán ve formátu na dvě kola, většinou 2×10 jamek, a to ve všední den odpoledne po práci, většinou čtvrtek. Výjimkou je pouze hlavní turnaj této sezony Grabštejn Open 2023, který bude celodenní a v neděli. Tento turnaj bude rovněž zaregistrován jako PDGA-C, bude tedy splňovat normy mezinárodní discgolfové asociace. Po každém turnaji proběhne losování mezi všemi hráči o hodnotné ceny od sponzorů.

K účasti stačí jednoduchá registrace na konkrétní turnaj na idiscgolf.cz, webu České asociace discgolfu sdružujícím discgolfové turnaje z celé ČR. Informace o DGC JBC TOUR 2023 najdete na webu Discgolfového Clubu Jablonec na adrese Discgolfers.cz.

“Discgolf je volnočasová sportovní aktivita, která zažívá v posledních letech v Česku velký rozmach. Je vhodná pro všechny věkové kategorie a zároveň finančně nenáročná jak na vybavení, tak na vlastní hru. Stačí vám pouze speciální frisbee disk, téměř všechna hřiště jsou veřejně přístupná bez poplatku za hru,” doplňuje jablonecká discgolfistka Lucie Nováková z klubu DGC JBC.

Hřiště DGC JBC TOUR 2023

16. 3. – Smržovka
23. 4. – Grabštejn
04. 5. – Liberec
18. 5. – Příchovice
01. 6. – Bedřichov
15. 6. – Frýdlant
29. 6. – Jablonec nad Nisou

Fotografie z předchozích ročníků DGC JBC TOUR

Vitezky-DBC-JBC-TOUR-rocniku-2022 Smrzovka-nocni-discgolfovy-turnaj Discgolf-Korenov

Sponzoři DGC JBC TOUR 2023